Код: 6677837 Навушники Sennheiser HD 800 S

  • Артикул: 506911
  • Серія HD 800 S
  • Частотний діапазон: 8 - 51000 Гц

Гарантія: 2 роки

Sennheiser HD800S - відкриті навушники з динамічним випромінювачем, топова модель професійної лінійки німецького виробника. Це одні з кращих навушників, коли-небудь створених людиною, з рекордною кількістю вкладених інновацій та витрат на розробку. Інженерам Sennheiser доручили «нездійсненну місію» - створити зручні навушники, готові змагатися з Hi-End стаціонарною акустикою за рівнем звучання. У всьому іншому вони отримали повний «карт-бланш». І у 2009 році світ, нарешті, побачив (і почув!) класичні HD800 - результат десятків тисяч людино-годин кропіткої дослідницької роботи, у ході якої навіть зареєстрували 3 патенти. Навушники виявилися настільки вдалі, на голову випередивши попередніх флагманів - що до сих пір очолюють лінійку HD, призначену для професіоналів і найвимогливіших слухачів. Випущені у 2016 році HD800S - додаткова ревізія, заснована на міцному фундаменті класичної моделі, з трохи іншим звуком і зовнішнім виглядом.

HD800S і HD800 належать до привілейованого кола моделей, збірку яких Sennheiser не довіряє стороннім компаніям і виконує власними силами, прямо в штаб-квартирі в місті Ведемарк, Німеччина. Перш ніж відправити покупцю, кожен екземпляр HD800S тестують, а результати вимірювань - заносять в архів, доступний на офіційному сайті за серійним номером конкретних навушників. Крім того, графік АЧХ можна знайти на фірмовій флешці в комплекті.

Зовнішній вигляд і конструкція
Флагман Sennheiser поставляється в масивному твердому боксі, обшитому тканиною, яка не залишає сумнівів у преміальності вмісту. Під кришкою на петлях, на блискучій шовковій підкладці лежать самі навушники. І ще до того, як виявляться на голові - HD800S починають дивувати. Незважаючи на те, що сріблясті елементи в оздобленні класичних «восьмисот» замінили матово-чорними, навушники і раніше вражали високотехнологічним і футуристичним зовнішнім виглядом. Тепер вони менше нагадують блискучий, хірургічно заточений інструмент і виробляють тепліше, затишніше враження «домашньої» речі. Немов гість з майбутнього, що зійшов з екрана науково-фантастичного фільму, змінив блискучий скафандр на парадний костюм. Однак нехай одяг не вводить в оману -увсередині все той же король професійного звуку.

За 7 років, що минули з виходу HD800, жоден виробник так і не зважився на випуск моделі, яка б наблизилася до неабиякого й авангардного стилю цих навушників. Зайве підтвердження сміливого рішення Sennheiser - підкреслити інноваційність флагмана вже самою його зовнішністю. Адже, за негласною традицією, топові навушники прийнято оформляти «під вінтаж», у класичному стилі з вкрапленнями ретро. Однак німецькі майстри досить впевнені у своєму дітищі, щоб свідомо піти наперекір. Вони ніби кажуть нам - пройшла пора, коли в пошуках ідеального звуку слід звертатися до минулого, ностальгуючи за вінілом і ламповими програвачами. Адже за допомогою останніх технологій можна підкорити новий Еверест якісного звуку. І HD800S - наочне тому підтвердження.

Крім каркаса оголів'я з нержавіючої сталі, навушники повністю виконані із сучасних синтетичних матеріалів - навіть чашки, в яких знаходяться випромінювачі. Де інші виробники змагаються, вибираючи все екзотичніші породи дерева, нібито «благородніше» звучання - практичні німці обирають акустично нейтральний матеріал з романтичною назвою Leona. Розроблений японською хімічною компанією Asahi Kasei, цей композитний пластик, армований скловолокном, використовується в аерокосмічній промисловості. Він відрізняється міцністю і легкістю. Незважаючи на значні габарити, HD800S важать усього 330 грам - що робить їх одними з найлегших топових навушників у світі.

Модель комплектується 3х метровим кабелем аудіофільского класу з безкисневої міді з конектором 6,3 мм. Кабель симетричний Y-подібний для незалежного під'єднання кожної чашки через надійні фіксатори. 4 жили кабелю дають у сумі площу перетину 36 AWG (близько 0,012 мм 2) і захищені тефлоновою ізоляцією із зовнішньою тканинною обпліткою, посиленою кевларовим волокном.

Як і більшість моделей, які претендують на топове, максимально реалістичне звучання, «восьмисот» виконані у відкритому форм-факторі - їх чаші акустично прозорі. Динаміки із зовнішньої сторони захищені лише найтоншою металевою сіткою, що не заважає циркуляції повітря і звукових хвиль. Мінус такого рішення - слабка шумоізоляція, тому для прослуховування краще вибрати тиху кімнату, де ніхто не буде заважати. Втім, це повністю компенсується виграшем в якості звучання. Щоб досягти схожого рівня на стаціонарних колонках, потрібна набагато складніша підготовка приміщення.

Зсередини динаміки HD800S захищені двома тканинними фільтрами. Перший з них оберігає від бруду та жиру - його можна витягти, щоб випрати або замінити новим. Другий, з дрібнішим зерном, запобігає потраплянню на випромінювач пилу та волосся. Чаші кріпляться до оголів'я за допомогою двох опорних точок- «суглобів», що дозволяють обертати та нахиляти їх, підганяючи під свою форму голови. Що стосується самого оголів'я - воно так само багатошарове та технологічне, як і все в цьому шедеврі інженерної думки. Основу оголів'я становить пружна сталева пластина з вигравіруваним серійним номером, а зверху та знизу - шари матеріалу Leona. Завдяки цьому, досягнутий баланс між жорсткістю - для щільного притиску чашок до вух і надійної посадки, а також гнучкістю - для комфортного носіння.

Sennheiser завжди відрізнялися турботою про зручність користувачів своїх навушників, навіть найбюджетніших. А при розробці флагмана - комфорт, поряд зі звуком, поставили на чільне місце. Тож не дивно, що досвідчені меломани, що випробували безліч моделей, саме цю визнають найзручнішою. Амбушюри HD800S виконані з м'якої, дихаючої мікрофібри. Вони просторі та глибокі - так що вушні раковини, перебуваючи всередині, ні з чим не стикаються. Навушники утримуються за допомогою оголів'я, обшитого тим же тактильно приємним матеріалом, що і амбушюри. В області зіткнення sз черепом - обшивка заповнена м'яким матеріалом, який виконує роль подушки.

За рахунок повністю відкритих чаш, повітря навколо вух не застоюється і не перегрівається. Якщо врахувати, що і без того малу вагу навушників рівномірно розподілені по лінії оголів'я - легко забути про те, що на голові взагалі щось знаходиться. До слова, коли грає музика - відчуття лише міцніє. Створюється повний, нічим не порушується ефект присутності на живому концерті - або в кімнаті з колонками найвищого класу.

Звук
Серед навушників з динамічним випромінювачем - Sennheiser HD800S забезпечують найприродніше, найреалістичніше звучання, здатне повністю захопити слухача. «Серцем» цієї моделі виступають величезні мембрани діаметром 56мм (одні з найбільших на сьогоднішній день). Однак примітні динаміки не стільки розміром, скільки унікальною запатентованою конструкцією у вигляді кільця.

Слід пояснити, що драйвери більшості навушників мають куполоподібну форму. Чим більше діаметр такого динаміка - тим кращого звуку можна досягти. Однак зі збільшенням розміру, при відтворенні високочастотного діапазону на діафрагму виникають неконтрольовані паразитні вібрації, які спотворюють звук. Щоб вирішити цю проблему, потрібна жорсткіша мембрана - і багато виробників пішли цим шляхом, використовуючи нові композитні матеріали, металізацію і нанотехнологічне покриття випромінювачів. Однак усе це ускладнює випромінювач - його стає важче «розігнати». Страждає і так звана «перехідна характеристика», що відображає швидкісні показники драйвера - то, як швидко він може переходити від гучних звуків до тихих, і навпаки.

Усе це, звичайно ж, неприпустимо для флагмана Sennheiser. Тому німецькі інженери запропонували своє вирішення проблеми - спеціальний випромінювач у формі кільця, закріпленого як внутрішньою, так і зовнішньою стороною. Така посадка мембрани збільшує жорсткість - без шкоди для інших ключових властивостей. Унікальна система магнітів і 40мм котушки допомагає досягти вкрай високих швидкостей і роздільної здатності, раніше недосяжних для динамічних драйверів. А також - практично усунути спотворення.

З цієї причини, переходячи з інших навушників - з незвички може бути складно контролювати гучність. Адже, як правило, саме спотворення сигналізують про те, що досягнута межа даної моделі. У разі з HD800S, ніяких спотворень немає - і виникає мимовільне бажання викрутити гучність вище. З огляду на великий розмір випромінювача та об'єму прокачуваного ним повітря, зробити це - схоже на те, як вставити у вуха ввімкнений фен. Тому Sennheiser просять слухачів бути обережними з високою гучністю, оскільки вона викликає втому та погано впливає на здоров'я вух.

Ще одна перевага патентованого кільцевого випромінювача - здатність відтворювати звукові хвилі з майже плоским фронтом. Саме таку поверхню мають реальні хвилі, що доносяться з відстані. Традиційні випромінювачі у формі купола створюють хвилі зі сферичним фронтом, який сприймається вухом як неприродний. На мінімальній відстані, яка відділяє вухо від динаміка, нерівномірність фронту проявляється ще сильніше. І справді - багатьом, хто вперше слухає навушники, важко позбутися відчуття спотвореного простору та неправдоподібної «сцени». У міру звикання це відчуття слабшає, але не проходить зовсім - особливо якщо час від часу слухати живе виконання, нагадуючи собі, як звучать інструменти насправді.

Прослушка HD800S дає схоже враження - наче ви зняли навушники та нарешті почули реальний звук, що йде зі сцени великого концертного залу. Флагман Sennheiser вражає реалістичністю і об'ємом уявної сцени. Щоб підсилити цей ефект, драйвери розташовані трохи попереду вух слухача та повернені до них під невеликим кутом. Закривши очі - можна без особливих зусиль «розставити» виконавців і їх інструменти в тривимірному просторі, причому кожен з них сприймається не як точка, а має власну ширину. Жахлива правдоподібність, з якої «восьмисот» відтворюють матеріал, змусить не раз озиратися по сторонах у пошуках джерела звуку. Здається, ніби улюблені музиканти причаїлися десь за рогом. Одне можна сказати точно - після знайомства із цією моделлю, всерйоз сприймати старі навушники ви вже навряд чи зможете.

HD800 створювалися як еталон моніторних та цілковитої акустичної чесності, з максимально лінійною АЧХ для професійного моніторингу. Однак любителі «смакового» звучання відзначають деяку холодність і відстороненість оригінальної моделі, що не дозволяють музиці повністю захопити слухача, залишаючи його спостерігати за дійством з боку. Це може бути корисно режисерові або диригентові, що безпристрасно стежить, щоб кожен інструмент грав, як треба, але не дуже підходить глядачеві, який жадає яскравих переживань і повної причетності до вистави. Якраз таких меломанів і порадує оновлений флагман Sennheiser. Порівняно з базовою моделлю, у HD800S злегка форсовано низькі та високі частоти - зовсім трохи, щоб зробити подачу трохи енергійнішою і «веселішою», при цьому не скотитися у відсебеньки. Це як і раніше ідеальні навушники для моніторингу - але без фанатизму, що у деякій мірі властиво оригінальним HD800.

У HD800S розробники розкрили весь потенціал величезних динаміків, опустивши нижню межу звучання до 10 Гц (у HD800 - 14 Гц). Глибина низьких частот вражає - вони опускаються до рівня, на якому сприймається вже не стільки як звук, скільки по тактильним відчуттям, вібраціям, ніби чарівники Sennheiser сховали всередині невеликий сабвуфер.

Крім інший підстроювання випромінювачів, нова ревізія відрізняється демпфером - запозиченим у IE800, топових внутріканальних навушників Sennheiser. Демпфер поглинає небажані резонанси в діапазоні 7-8 кГц, що викликають «ефект маскування». Справа в тому, що гучні звуки на цій частоті заважають вухам адаптуватися, щоб сприймати вищі діапазони. Через це частина нюансів звучання ніби маскується, уникаючи слухача. Протидіючи «ефекту маскування», нова технологія абсорбції дозволяє почути в знайомих композиціях такі деталі, про існування яких ви навіть не підозрювали. Одночасно демпфер пом'якшує неприємні різкі звуки та сибілянти - HD800S можна без втоми слухати ще довше, ніж оригінальну модель.

Цікаво, що різницю у звучанні двох ревізій, у деякій мірі, висвітлено їх зовнішніми відмінностями. Якщо класична срібляста модель нагадує келих кришталево чистої студеної води з гірського джерела, в якому кожна піщинка як на долоні - але за раз багато не вип'єш, то матова HD800S - кухоль гарячого какао, якого, скільки б не випив - завжди мало.

Феноменальні швидкісні характеристики, приголомшливі розподіл і детальність гарантують особливу насолоду від сольних партій живих інструментів. Навушники передають найдрібніші нюанси звучання, такі як вібрація гортані, залишкові коливання струни після щипка. Аж до фактури інструменту та навіть акустичних властивостей приміщення, в якому виконувався запис. Вам дійсно захочеться вслухатися, оцінюючи справжнє звучання інструменту у всьому різноманітті відтінків. Немов вишукану страву, яку потрібно смакувати не поспішаючи, насолоджуючись кожним шматочком, не змішуючи з іншими стравами.

На складних композиціях - виникає почуття, що для кожного інструменту в оркестрі у цих навушників припасений окремий динамік. При цьому, «восьмисот» не можна дорікнути в препаруванні музики на складові ноти. Флагману Sennheiser вдається достовірно передати не лише окремі звуки - але і щось невловиме, що зчіпляє їх в єдину канву. Відчуття цільного потоку музики, частинки магії, яке і відрізняє роботи найбільших композиторів. Саме вони дарують найяскравіші емоції від прослуховування, змушуючи забути про все та повністю віддатися спогляданню прекрасного.

Не слід дивуватися, що королівська персона від світу навушників вимагає до себе особливого ставлення. При опорі в 300 Ом, розкрити «восьмисот» під силу джерела такого ж високого класу, в ідеалі - балансні. Балансне під'єднання відрізняється стійкістю до перешкод і забезпечує вищу потужність при низькому рівні спотворень. З недостатнім посиленням - HD800S можуть видатися надто яскравими. Однак такий сценарій прослушки навушників, які претендують на звання кращих у світі, мабуть, немає сенсу навіть розглядати. Якщо у вашому арсеналі поки немає підходящої техніки - варто придивитися до Sennheiser HDVD 800, які створювався як ідеальна пара для HD800S і розраховані як на балансне, так і небалансне під'єднання.

Загальні параметри
Тип підключення

Дротові

Тип конструкції

Повнорозмірні

Основний колір

Чорний

Особливості

Додатковий кабель із симетричним XLR4 конектором, перетворювач 56 мм

Акустичні характеристики
Акустичне оформлення

Відкриті

Тип випромінювачів

Динамічні

Опір

300 Ом

Частотний діапазон

8 - 51000 Гц

Підключення
Роз'єм

6.3 мм

Довжина дроту

3 м

Підключення кабеля

Двостороннє

Живлення
Тип елементів живлення

Немає

Конструкція
Тип кріплення

Наголов'я

Особливості конструкції

Регульоване наголов'я

Матеріал корпусу

Метал

Пластик

Функції і управління
Регулювання гучності

Немає

Система активного шумопоглинання

Немає

Характеристики мікрофона
Наявність мікрофона

Немає

Комплектація
Чохол в комплекті

Немає

Додаткова інформація
Вага

330 г