04 серпень 2020

Olympus презентував дві новинки для фотографів

Компанія Olympus анонсувала випуск нового компактного фотоапарата Olympus OM-D E-M10 Mark IV і супертелеоб’єктива Olympus M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS.

 

Через три роки після презентації камери Olympus OM-D E-M10 Mark III японський виробник презентував четверту версію фотоапарата. Також Olympus анонсував випуск об'єктива M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS. Як і інші подібні товари бренда, новинки від Olympus сподобаються насамперед тим фотолюбителям, які багато подорожують і цінують у фототехніці компактні розміри та надійність.

Дійсно, Olympus OM-D E-M10 Mark IV вийшов найменшим фотоапаратом у лінійці OM-D-пристроїв. У поєднанні з універсальним зум-об'єктивом M.Zuiko Digital ED 14-42мм F3,5-5,6 EZ камера важить лише 476 грамів. Ергономікою при цьому не жертвували: дизайнери сумлінно попрацювали над хватом, тому фотоапарат добре лежить у руці. Потужна 5-осьова стабілізація дозволяє компенсувати до 4,5 ступенів швидкості затвора. Це дає можливість обійтися без штатива та інших стабілізуючих пристроїв навіть у найскладніших знімальних умовах, що особливо оцінять люди, які люблять подорожувати без зайвих речей. Акумулятор можна заряджати прямо всередині камери через USB-порт, наприклад, від повербанка. Вперше в серії виробники наділили фотоапарат дисплеєм, що здатен повністю відкидатися вниз, – це особливо припаде до смаку блогерам та любителям селфі.

В основу Olympus OM-D E-M10 Mark IV покладено новий 20-мегапіксельний LiveMOS-сенсор. Разом з оновленою електронікою керування нова матриця дозволяє здійснювати високошвидкісну серійну зйомку до 15 кадрів за секунду. Покращення зазнала також і система автофокусування. Зокрема, режим C-AF дає можливість безперервно фокусуватися на рухомих об’єктах, а режим Face Priority/Eyes Priority AF ¬– на обличчях у профіль або навіть у перевернутому вигляді.

Olympus OM-D E-M10 Mark IV отримав покращений автоматичний режим, який розпізнає різні сюжети зйомки та обирає відповідні налаштування. Родзинка новинки – режим Advanced Photo (AP), що дозволяє робити фото, для яких зазвичай потрібен досвід у фотографії: багаторазові експозиції, сліди світла від зірок або автомобільних фар у режимі Live Composite. Камера також дає змогу знімати високоякісні відеоролики в 4K, тому найбільш вдалі моменти можна потім зберігати як окремі зображення.

Новий фотоапарат від Olympus характеризується і вбудованими адаптерами Wi-Fi та Bluetooth, які можна використовувати разом із фірмовим додатком для смартфона OI.Share, а також здатністю дистанційно керувати зовнішніми сумісними спалахами радіоканалом.

Новинка Olympus M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS приверне до себе увагу тих, хто хоче отримати величезний довгофокусний діапазон при збереженні компактних габаритів і легкої ваги об'єктива. Залежно від фокусної відстані довжина цієї моделі складає від 205,7 мм до 486,4 мм, діаметр фільтру – 72 мм, а вага самого об'єктива без аксесуарів – всього лише 1120 грамів. При цьому об'єктив забезпечує фотографу діапазон фокусних відстаней 200-800 мм у перерахунку на 35-мм формат, а за допомогою цифрового телеконвертера M.Zuiko 2x MC-20 діапазон збільшується до грандіозних 1600 мм.

Оптична система новинки побудована на комбінації із чотирьох лінз із наднизькою дисперсією (ED), двох лінз із надвисоким показником заломлення (Super HR) і двох лінз із високим показником заломлення для отримання яскравих і чітких зображень. Покриття ZERO (Zuiko Extra-Low Reflection Optical) зменшує побічні ефекти та відблиски навіть при зйомці сцен із контровим світлом. Окрім того, герметичне ущільнення всієї оправи об'єктива забезпечує такий же високий рівень пилонепроникності, вологозахисту та морозостійкості, як і у всій серії M.Zuiko PRO.

Olympus M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS оснащений перемикачем і обмежувачем фокуса, що дозволяє перемикати робочий діапазон AF між трьома рівнями відповідно до відстані фокусування для швидкого наведення та комфортної зйомки навіть у супертелережимі. Також об'єктив оснащений системою стабілізації із компенсацією до 3 ступенів експозиції, що дозволяє знімати з рук навіть при недостатньому освітленні.

І фотоапарат Olympus OM-D E-M10 Mark IV, і супертелеоб'єктив Olympus M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS незабаром з'являться в асортименті YUGCONTRACT.