28 травень 2024

Бренд ERGO виступив технічним партнером виставки в Українському Домі

Бренд ERGO, в Україні ексклюзивно представлений Юг-Контрактом, утретє за останній рік виступив партнером Українського Дому та підтримав виставку провідних київських художників 90-х років.

Виставка «Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна» в Українському Домі – присвячена двом потужним творчим об’єднанням кін. 1980-х – поч. 1990-х років, які сміливо боролися з радянськими догмами та нав’язаним на той час у СРСР соцреалізмом і увійшли до «нової української хвилі».

 

Ці художники, що творили в перехідний період і були свого роду конкурентами, насправді однаково відстоювали індивідуальність, свободу, експеримент і свіжий погляд на живопис. Представники «Паризької комуни», які разом проживали на вул. Михайлівській, 18A і стали першим київським сквотом, працювали в жанрі трансавангарду. Митці «Живописного заповідника» досліджували колір і тяжіли до абстрактного малярства.

Сьогодні проєкт в Українському Домі зібрав близько 50 авторів та 300 робіт, більшість із яких ніколи не експонувалася.

Бренд ERGO, що вже багато років підтримує благодійні проєкти та культурні ініціативи, які розвивають сучасне мистецтво і привертають увагу до наших традицій, на запрошення Українського Дому виступив технічним партнером виставки та надав телевізори. На них демонструється розмаїтий відеоарт – а саме творчі експерименти художників «нової української хвилі», які в пошуках оригінальних форм, методів і тем опановували різні напрями мистецтва.

Виставка «Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна» в Українському Домі триватиме до 30 червня включно.